Paula Fish

Paula-Trans jest polskim prywatnym przedsiębiorstwem rodzinnym, założonym w 1998 roku. Początkowo głównym kierunkiem naszego działania był wyłącznie międzynarodowy transport chłodniczy. Obecnie pracujemy we własnym centrum magazynowo-chłodniczym na terenie SSSE Słupsk, położonej na północnej części miasta nieopodal trasy Słupsk – Ustka , z własnym strzeżonym parkingiem samochodowym. W styczniu Paula Trans, zmieniła nazwę na Paula Fish. Natomiast od roku w Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, w granicach administracyjnych gminy Słupsk, działa drugi zakład firmy Paula Fish zajmujący się chłodnictwem i transportem chłodniczym. W nim odbywa się zamrażanie ryb pelagicznych poławianych w Bałtyku przez rybaków z Ustki, Helu i Władysławowa.

Firma Paula Fish wychodzi naprzeciw oczekiwaniom dostawców i odbiorców ryb bałtyckich, stosując najnowsze rozwiązania technologiczne w nowo wybudowanym zakładzie przetwórstwa ryb zlokalizowanym na terenie Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w miejscowości Włynkówko, Gmina Słupsk. Dzięki pomocy środków unijnych oraz wydatnej pomocy władz Gminy Słupsk po niespełna dwóch latach intensywnego etapu inwestycji w lutym 2013 roku Paula Fish oddała do użytkowania nowoczesny zakład przetwórczy mogący zamrażać do 200 ton świeżego surowca dobowo. Idea, jaką kierują się właściciele firmy Paula Fish prowadzi do sytuacji, w której rybacy mogliby koncentrować się na efektywności połowów, nie martwiąc się o ich o ich właściwe zagospodarowanie. Działania te mają na celu całkowite wykorzystanie narodowych limitów połowowych na szprota i śledzia. Nieustannie jednym z priorytetów, które definiują kierunek rozwoju firmy Paula Fish jest dbałość o wysoką jakość produktu przy jednoczesnym, maksymalnym wykorzystaniu zdolności połowowej całej floty rybackiej, łowiącej na Morzu Bałtyckim.