Kusowo - sołtys Ewa Kus

Kusowo leży 1,5 km na południowy zachód od drogi Słupsk - Bytów. Do wsi powadzą też drogi do Płaszewka i Krępy Słupskiej oraz Głobina. Najbliższa stacja kolejowa mieści się w Słupsku, skąd można dostać się do Sławna, Koszalina i Miastka. W Kusowie działa klub sportowy “Dąb” Kusowo, gdzie można trenować piłkę nożną oraz aktywnie działa grupa hip - hop Haribo Crew. W miejscowości tej znajdują się 2 sklepy. Ponadto świadczone są usługi tapicerskie, transportowe,firma handlowo- usługowa, elektryczno- remontowo- budowlana, budowlana, biuro obsługi finansowej.
Zabytki:
W XIX w. wybudowano dwór, wokół którego urządzono przepiękny park. W parku natomiast utworzono staw rybny. Na terenie osiedla nie występują żadne obiekty wpisane do rejestru zabytków.

Oferta:

Nową lokalizacja Kusowo – oferta dla developpera. Zgodnie z decyzją o warunkach zabudowy, istnieje tam możliwość zbudowania 30 budynków mieszkalnych, jednorodzinnych. Powierzchnia działki to ponad 3,5 ha. Cena całej działki to 1.078.000,00 tys. zł (milion siedemdziesiąt osiem tys zł)

 

Wróć