Sołtys - Beata Juryś
Przewodniczący Redzikowo Osiedle - Marian Kużel

Redzikowo położone  w odległości 3 km od Słupska.  Wieś została po raz pierwszy wzmiankowana w 1288 roku w dokumencie księcia gdańskiego Mściwoja II, gdy przekazał wieś norbertankom. W późniejszym okresie była to własność szlachecka. W 1916 roku zbudowano tu lotnisko, a później szkołę lotniczą i osiedle wojskowe. W latach 1950-1999 na lotnisku stacjonował 28 Pułk Lotnictwa Myśliwskiego. Od 1975 roku do około 1993 roku lotnisko obsługiwało także połączenia cywilne (Port lotniczy Słupsk-Redzikowo).
Miejscowość jest siedzibą sołectwa Redzikowo, które podzielone jest na SHR (sołtys) i Osiedle (Przewodniczący Osiedla).
Redzikowe jest dobrze skomunikowane. Znajduje się tu obwodnica Słupska, która obsługuje ruch na trasie Berlin - Gdańsk (droga międzynarodowa E-28).
Pod koniec 2009 roku w Redzikowie powstał Park Wodny, w którym oprócz kompleksu basenów i zjeżdżalni znajduję się kręgielnia, siłownia i centrum rehabilitacji. W miejscowości znajduję się także szkoła i kompleks boisk „Orlik 2012". Na obszarze Redzikowa położony jest także teren wojskowy, który przeznaczony został pod budowę amerykańskiej tarczy przeciwrakietowej.
Do miejscowości przylega  Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna, gdzie na dogodnych warunkach (ulgi podatkowe) jest możliwość prowadzenia działalność przez firmy produkujące towary i świadczące usługi na rynku krajowym i zagranicznym.

 

Wróć