O nas

Gmina Słupsk położona jest w północnej części Polski, w woj. pomorskim, około 10 km od Morza Bałtyckiego. Dogodna lokalizacja – blisko stutysięcznego Słupska i sąsiedztwo nadbałtyckich miejscowości sprawiają, ze dobrze się w niej mieszka, pracuje i wypoczywa. Barwne krajobrazy, urozmaiconą rzeźbę teren i nieskażoną przyrodę doceniają zarówno mieszkańcy, jak i licznie przybywający turyści, którzy cenią wypoczynek na łonie natury.Gmina jest przyjazna dla przedsiębiorców i inwestorów, z myślą o nich przygotowała pod przyszłe inwestycje dogodne lokalizacje ze świetnie rozwiniętą infrastrukturą. Prowadzącym działalność gospodarczą, w specjalnie tworzonych strefach ekonomicznych. Dają ona inwestorom wyjątkową szansę dynamicznego rozwoju oferując ulgi i preferencje podatkowe. Na naszym terenie działają znane w Polsce i na świecie marki – Fiskars Polska, Nord Shoes, Dolina Charlotty.

Szanowni Państwo,

wybór miejsca do życia, jest jednym z ważniejszych wyborów, których dokonujemy. Chciałabym zaprosić Państwa do zamieszkania w gminie Słupsk i stworzenia u nas swojej oazy.
Tych, dla których liczy się spokój ale jednocześnie chcieliby mieć łatwy i szybki kontakt z miastem zachęcamy do zapoznania się z ofertami działek budowlanych w Bydlinie, Krępie Słupskiej. Jeśli cisza i odległość od miejskiego zgiełku jest dla Państwa głównym priorytetem warto zainwestować we Wrześciu, Lubuczewie, czy Lękwicy.
Coroczne środki finansowe przekraczające 30 % budżetu przeznaczane są na inwestycje. W gminie powstają nowe drogi i chodniki, komunikacja autobusowa dociera w poszczególne jej zakątki. Powstające liczne ścieżki edukacyjne oraz szlaki pieszo – rowerowe, dają możliwość aktywnego spędzenia wolnego czasu. Prowadzona polityka prorodzinna, Karta Dużej Rodziny, kameralne klasy w szkołąch, program dożywiania, bezpłatne lekcje angielskiego od najmłodszych lat czy bezpłatne zajęcia na basenie – to niektóre profity jakie oferujemy swoim mieszkańcom.

Serdecznie zapraszam do zamieszkania w naszej Małej Ojczyźnie

Wójt Gminy Słupsk
Barbara Dykier

Wyjątkowe miejsce i ludzie - folder